ATbar עדכן פורומים ג'האדים מחצית ראשונה של חודש יוני 2016

עדכן פורומים ג'האדים מחצית ראשונה של חודש יוני 2016

05/10/2016 | by צוות ניטור אתרי ג'האד גלובאלי  

הדוח מכיל תקציר ידיעות חיוניות אשר פורסמו בפורומים ג'האדים במהלך המחצית הראשונה של חודש יוני 2016.

להורדת הדוח המלא (בשפה האנגלית), לחצו כאן

השיח' איימן אל-ט'ואהירי ופעילי תנועת טאליבן אפגניסטן ברחבי אפגניסטן נשבעים אמונים למנהיגה החדש של האמירות האסלאמית באפגניסטן, מולא היבתאללה אח'ונדזאדה (Mullah Haibatullah Akhundzada). לדברי אל-ט'ואהירי שבועת האמונים ממשיכה את אותו הקו של השיח' אוסמה בן-לאדן אשר נשבע אמונים למנהיגה הקודם של אמירות אפגניסטן האסלאמית, מולא עומר.

ארגון אל-קאעדה במגרב האסלאמי נוטל אחריות לפיגוע ביצעו כמה מחברי ארגון אל-מראבטון (Al-Murabitun), המסונף לו, נגד כוחות צרפתיים וכוחות מינוסמה בגאו שבצפון מאלי. לדבריו, הפיגוע נועד לשלוח תזכורת לצרפתים כי פשעיהם יזכו למענה ולפיגועי נקמה. הפיגוע בוצע כנקמה על מותם של ארבעה פעלי ג'האד שנהרגו בידי כוחות צבא צרפת. עוד לדברי הארגון, המדינות המעורבות בפלישה הצרפתית למאלי חייבות לסגת מ"ברית שטנית זו במקום לשלוח עוד מבנינו. ואם תסרבנה, הרי שהן תזכנה לטעום את טעם החרבות".

איאד אג' ע'אלי, מנהיג אנצאר אל-דין במאלי, חולק שבחים לתושבי כידאל שבצפון מאלי, על עמידתם האיתנה בפני "הקולוניאליזם הצרפתי החדש" אשר נלחם באסלאם ובוזז את כל הטוב של הארץ. בכדי להתמודד עם אויב זה, פסק ע'אלי, כי חלה חובה על כל מוסלמי לצאת לג'האד נגד צרפת, וביקש מתושבי כידאל לתמוך ולסייע לארגונו במאמציו לגרש את הכובש הצרפתי וללחום בהגמוניה שלו בארץ. הוא הוסיף כי המשטרים המקומיים שותפים גם הם לפשעיה של צרפת בשל שיתוף-הפעולה ביניהם. כמו כן, הכחיש ע'אלי את הידיעות אודות מותו בקרב שהתחולל על גבול אלג'יריה-מאלי.

ארגון אל-קאעדה בתת היבשת ההודית מגנה את מדיניות הרדיפה של המשטר הפקיסטני אחר אזרחיו המוסלמים ומאשים אותו בחבירה לאויבי האסלאם ובראשם ארה"ב. בנוסף, מפרסם הארגון את עיקרי משנתו, המדגישה את קדושת חייהם של מוסלמים, חשיבות שמירתם וגילוי זהירות מירבית בהטלת דין כופר על מוסלמים. לראיית הארגון, ארה"ב, הודו ובעלות בריתן, צבא פקיסטן והממשל הפקיסטני ומנהיגי קבוצות אנטי דתיות נחשבות למכשול בפני יישום השריעה בפקיסטן ולכן נחשבות לאויב שיש להילחם נגדו.

אבו מאלכ אל-שאמי (Abu Malik al-Shami), אמיר חזית אל-נצרה בקלמון מאיים כי חזבאללה הלבנוני יצטרך לשלם בעתיד הקרוב על פשעיו נגד האוכלוסייה הסונית בלבנון ובסוריה. לדבריו, חזית אל-נצרה השכילה להקים מערך לוחם של למעלה מאלף לוחמים הממתין לפקודה כדי להרחיב את המערכה נגד חזבאללה והכפרים השיעיים בתחומי לבנון.

תומכי ארגון המדינה האסלאמית קוראים למוסלמים בתוניסיה "להכשיר את הקרקע" להגעת הח'ליפות למדינה זו. זאת, בין השאר, על-ידי ביצוע פיגועי תופת ודקירה נגד אישים מושחתים, כופרים, תיירים, אנשי משטרה ובכירים בממשל. כמו כן, קראו תומכי הארגון למקד מאמץ בשחרור אסירים מבתי הכלא וברציחת סוהרים.

על רקע הטבח במועדון קהילת הלהט"ב באורלנדו ועריפת ראשו של קצין משטרה צרפתי בידי שני מוסלמים שנשבעו אמונים לארגון המדינה האסלאמית, הושק קמפיין נרחב מצד הארגון ומצד תומכיו בשבח הפיגועים ובהמשך פיגועים נוסח "זאב בודד" על אדמות המערב. במסגרת הקמפיין הודגש כי שפיכת דמם של האזרחים, נשים וילדים, ולא רק של חברי כוחות הביטחון במערב, מותרת.

ארגון המֻג'אהדין בקצווי ירושלים (Mujahedeen in the Environs of Jerusalem) קורא למוסלמים להעביר לארגון כספים לצורך רכישת אמל"ח וציוד כדי להיערך למערכה נגד היהודים.