ATbar עדכן פורומים ג'האדים מחצית שניה של חודש יוני 2016

עדכן פורומים ג'האדים מחצית שניה של חודש יוני 2016

25/11/2016 | by צוות ניטור אתרי ג'האד גלובאלי  

הדוח מכיל תקציר ידיעות חיוניות אשר פורסמו בפורומים ג'האדים במהלך המחצית השניה של חודש יוני 2016.

להורדת הדוח המלא (בשפה האנגלית), לחצו כאן

השיח' איימן אל-ט'ואהירי מאשים את איראן בבחישה בוטה בענייניה הפנימיים של תימן מתוקף שאיפתה להרחיב את תחום השפעתה באזור. לדבריו, ארה"ב ואיראן מנהלות כיום לחימה משותפת נגד תושביה הסוניים של תימן, ומכאן שעל האחרונים להתנגד בכוח הנשק לעומדים בראש מתקפה זאת. אל-ט'ואהירי מאשים גם את תנועת חזבאללה הלבנונית במתן סיוע למשטרו של אסד לטבוח את הסונים בסוריה. לצד דברים אילו מאיים אל-ט'ואהירי לנקום בארה"ב אם היא תממש את כוונתה להוציא להורג שבעה אסירים מוסלמים, ובהם מבצעי פיגוע הטרור במרתון בבוסטון בשנת 2013. 

ארגון אל-קאעדה בחצי האי ערב פרסם מדריך ובו עצות עבור מוסלמים החיים בארה"ב כיצד להוציא לפועל פעולות ג'האד אינדיבידואליות בארה"ב. לשיטתו, הטבח שביצע עומר מאטין, אזרח אמריקאי-מוסלמי, במועדון של קהילת הלהט"ב באורלנדו אמור לשמש מקור השראה עבור מפגעים מוסלמים במערב בשל היתרונות הרבים הגלומים בו. לדבריו, גיליונות כתב העת INSPIRE הינם מדריך טוב בכדי לסייע ל"ג'האד אינדיבידואלי". בגיליונות ניתן למצוא, בין היתר, מדריך לבניית פצצות לשם הטמנתן במקומות הומי אדם. לראיית הארגון, מוטב להתמקד בקהל האנגלו-סקסוני ולהימנע מפיגועים נגד בני מיעוטים בשל השתייכותם של הראשונים לאליטה האמריקאית והיותם חלק משכבת ההנהגה של ארה"ב.

ארגון אל-קאעדה בתת היבשת ההודית גינה את הממשל וכוחות הצבא הפקיסטניים על שיתוף-הפעולה עם ארה"ב בחיסול פעילי ג'האד דוגמת השיח' אוסאמה בן-לאדן, מנהיג ארגון אל-קאעדה לשעבר, ואחת'ר מנצור, מנהיג האמירות האסלאמית של אפגניסטן לשעבר, על אדמת פקיסטן. לדברי הארגון, מדובר בבגידה ובכפיות טובה כלפי המוסלמים בפקיסטן. נוכח זאת, הרי ששומה על המוסלמים בפקיסטן להצטרף אל שורות המג'אהדין בחזיתות הג'האד השונות נגד ארה"ב ובעלת בריתה פקיסטן. יתר על כן, על כל מוסלמי חלה חובה אינדיבידואלית לעשות כן כדי להגן על האמירות האסלאמית באפגניסטן מפני תוקפנות כוחות הקואליציה בראשותה של ארה"ב.  

ארגון המדינה האסלאמית בח'ורסאן קורא למוסלמים במערב ליזום פיגועים נגד אזרחים ואנשי צבא במערב בכל דרך, למשל בפיגועי דריסה, דקירה או הרעלה. לדבריהם, עומר מאטין שביצע את הטבח במועדון הלהט"ב נחשב לדמות מופת בנושא זה.

 ארגון המדינה האסלאמית מרכז מאמצים בגיוס תומכים במדינות דרום-מזרח אסיה דוגמת מלזיה, אינדונזיה, דרום תאילנד וסינגפור. זאת על-ידי השקת כתב עת חדש בשם אל-פאתחין (Al-Fatihin) בשפת מאלאי ובקריאה לקבוצות המזויינות באזורים אלו להתאחד ולהישבע אמונים לשיח' אבו בכר אל-בע'דאדי, מנהיג הח'ליפות האסלאמית. 

ארגון המדינה האסלאמית הכריז על הקמת שלוחה רשמית בפיליפינים, המורכבת ממספר קבוצות מזויינות אשר פרשו מקבוצת אבו-סיאף, כחלק ממאמציו לגייס תומכים חדשים ולהרחיב השפעתו בדרום-מזרח אסיה. פעילים ממוצא אינדונזי, מלזי ופיליפיני, החברים בארגון, קראו לבני מולדתם להישבע אמונים לאל-בע'דאדי ואף לבצע פיגועים במדינות הללו או להגר לזירות הג'האד השונות.

ארגון המדינה האסלאמית עודד רצח של מטיפים מוסלמים באזור סרביה ובוסניה, כמו Muamer Zukorlic, מופתי לשעבר וכיום חבר בפרלמנט הסרבי. טענתם היא כי מטיפים אלו הפכו כלי שרת בידי הפוליטיקאים במקום להגן על דת האסלאם ולכן יש לחסלם. על רקע איומים אלו השיקו תומכי ארגון המדינה האסלאמית קמפיין רשתי הקורא למוסלמים בבוסניה להצטרף למאמצי הארגון לחסל כופרים ולהצטרף לשורות הארגון. 

מוסדות תקשורת שונים של ארגון המדינה האסלאמית פרסמו מספר סרטוני ביקורת כנגד "משטרת הדת" של ערב הסעודית תוך הצגתה כגוף קלוקל בהשוואה ללשכת החִסְבַּה של הארגון.