ATbar עדכן פורומים ג'האדים מחצית ראשונה של חודש יולי 2016

עדכן פורומים ג'האדים מחצית ראשונה של חודש יולי 2016

27/12/2016 | by צוות ניטור אתרי ג'האד גלובאלי  

הדוח מכיל תקציר ידיעות חיוניות אשר פורסמו בפורומים ג'האדים במהלך המחצית הראשונה של חודש יולי 2016.

להורדת הדוח המלא (בשפה האנגלית), לחצו כאן

היבתאללה אח'ונדזאדה, מנהיג האמירות האסלאמית של אפגניסטן, מדגיש לכבוד ציון עיד אל-פטר את מחויבותה של האמירות לפעול לשחרור אפגניסטן משליטה זרה, בייחוד זו האמריקאית. לדבריו, הג'האד הוא הדרך להשגת מטרה זו אך תוך כדי נקיטת זהירות שלא לפגוע באזרחים חפים מפשע ולא במקומות ציבוריים.

השיח' איימן אל-ט'ואהירי, מנהיג ארגון אל-קאעדה, משבח את המג'אהדין האויגורים מתורכיסטן המזרחית (חבל שינגיאנג במערב סין) על תרומתם במאבק נגד הקמפיין הצלבני השיעי העלווי והחילוני בזירות הג'האד באפגניסטן, הלבאנט ותורכיסטן. לדבריו, הלוחמים התורכיסטניים הינם סמל ומודל לחיקוי עבור בני האומה המוסלמית, הן בנחישותם למלא את מצוות הג'האד והן במאמציהם לשמור על אחדות שורות המג'אהדין. לראייתו, יש לייחס חשיבות ניכרת לטיפוח ובניית מערך הג'האד, הדעווה והגיוס של מוסלמים בתורכיסטן נגד המשטר הסיני לאור הדיכוי הברוטאלי שהם חווים מידיו וקורא למג'אהדין התורכיסטניים לרכז מאמץ בנושא.

אבו חמזה (Abu Hamza), חבר בארגון אל-קאעדה ובנו של השיח' אוסמה בן-לאדן, מאיים לנקום בארה"ב ובבעלות בריתה בשל חיסול אביו ודיכוי המוסלמים בארצות המוסלמיות השונות.

אבו יחיא אל-המאם מאלי, אמיר אזור הסהרה בארגון אל-קאעדה במגרב האסלאמי מדגיש כי ארגונו נחוש להמשיך במלחמה נגד כוחות צרפת בשל פלישתם למאלי ומאיים לפגוע באזרחים צרפתיים ואמריקאים במאלי ומחוצה לה. בנוסף, קורא אל-המאם לקבוצות הג'האד באזור הסאהל להתאחד ולשתף-פעולה בלחימה נגד צבא צרפת וכוחות הצבא המקומיים המשתפים עמה פעולה ומזהיר קבוצות כוח מקומיות שלא לשתף-פעולה עם המשטרים באזור. כמו כן, פונה אל-המאם למוסלמים במאלי ומשבחם על עמידתם האיתנה נגד הפלישה הצרפתית ומדגיש כי יש לשחרר את מאלי מהשליטה הזרה.

חזית אל-נצרה, שלוחת אל-קאעדה בסוריה, ממשיכה בקמפיין הסברה לרגל חודש הרמדאן על חשיבות מילוי מצוות הג'האד במהלך חודש זה. כך לדוגמא, נזכרו צרפת וספרד כשטחים בהם התחוללו קרבות בין המוסלמים לתושבי המקום בראשית האסלאם ומכאן שחלה חובה אינדיבידואלית על כל מוסלמי לצאת בג'האד נגד צרפת וספרד כדי להחזיר את השטחים לשליטת האסלאם.

עאצם עומר (Asim Umar), מנהיג ארגון אל-קאעדה בתת היבשת ההודית, מדגיש כי תושביה ההינדים של הודו נחשבים לאויבי האומה המוסלמית בשל אי אמונתם באללה ומאמציהם לטהר את הודו מנוכחות מוסלמית ולראייה עלייתו של מודי לנשיאות הודו, אשר סלל את דרכו הודות להסתה נגד מוסלמים.

12 חכמי הלכה בולטים המשמשים נציגיהם של פלגים סלפים-ג'האדיים שונים בסוריה, ובהם חזית אל-נצרה, אחראר אל-שאם ואחרים, הכריזו על הקמת גוף הלכתי בשם "תג'מע אהל אל-עלם פי אל-שאם" (Assembly of Al-Sham Scholar). בחזונם תפקידו של הגוף החדש לשמש מקור סמכות הלכתית בענייני הזירה הסורית, לפרסם פסקי הלכה בסוגיות כלליות ולהוביל לאיחוד שורות המג'אהדין, בין השאר, על-ידי הקמת בית דין שיישב את הסכסוכים בין הפלגים.

אבו עבידה (Abu Ubaidah), מנהיג ארגון תנועת אל-שבאב אל-מג'אהדין, יוצא בפעם הראשונה בנאום פומבי מאז התמנה למנהיג הארגון לפני כשנתיים. בנאומו הוא קורא ללוחמיו להילחם נגד כוחות האיחוד האפריקאי בדרום סומליה בטענה שאין מטרתם לשמור על השלום באזור אלא לבזוז את משאביה של סומליה. אבו עבידה מאשים גם את תורכיה בניסיון להנציח את נחשלותה של סומליה ומגדירה כמדינת אויב.

ארגון המדינה האסלאמית מפרסם סרטון העוסק במבנה הח'ליפות האסלאמית ותפקיד מוסדותיו השונים. לדבריו, הקמת הח'ליפות מבטאת את התגשמות חלומם של המוסלמים והצלחה לטרפד את מאמציהם של אויבי האסלאם למנוע הקמתה.

ארגון המדינה האסלאמית בבנגלדש מעבה את פעילות ההסברה שלו בקרב תושביה המוסלמים של בנגלדש וקורא למוסלמים במדינה למלא את מצוות הג'האד ולהילחם נגד המשטר הבנגלדשי הכופר. כמו כן, נטל הארגון אחריות על שורת התנקשויות באנשי דת הינדואיסטיים ומטיפים נוצרים.

ארגון חזית מזרח אפריקה, התומך בארגון המדינה האסלאמית, מצהיר כי הוא מחויב לסילוק הכופרים ממדינות מזרח אפריקה, ביניהן טנזניה וזנזיבר. כמן כן, קורא הארגון לפעילי ג'האד מקניה, טנזניה ואוגנדה החברים בארגון תנועת אל-שבאב אל-מג'אהדין, לערוק ממנו ולהצטרף לחזית מזרח אפריקה.